To nejkrásnější pro miminka a malé slečny
První náušničky pro malá miminka se vybírají velmi pečlivě. Jsou památkou na celý život. Často od babičky, kmotřičky nebo od maminky. Pravé zlaté a z lásky.
Jak vybrat náušničky pro miminka?
Samozřejmě očima, podle toho, co nám nejvíc padne do oka. Mohou to být kytičky, motýlci, perly, kuličky, kroužky s kamínky či bez. Každopádně dětské náušnice by měly mít maxinální velikost kolem 15 mm, a to aby malé princezně slušely (netrčely) a nezatěžovaly zbytečně její ucho. Pro někoho je zcela zásadní, zda jsou náušnice zhotoveny z bílého či žlutého zlata, stříbra či jiného kovu, případně jakou mají barvu.
Hlavním kritériem je ovšem typ zapínání náušnic
Miminkům i malým dětem doporučujeme ideálně tzv. brizuru, což znamená, že se náušnice zapínají vepředu na háček. Na zadní straně pak nic miminko či malé dítě netlačí, nezadrháváte o zapínání při oblékání a hlavně tato klasika velmi pevně drží v uchu. Zabráníte tím ztrátě náušničky při pohybu. I když jsou tedy malé kroužky na holčičkách přímo kouzelné, jejich zapínání vzadu není tak bezpečné. Přesto jsou ale velmi oblíbené už u miminek, snad i proto, že nikdy nevyjdou z módy a sluší v každém věku. Více o zapínání náušnic
Pokud při Vašem výběru hraje velkou roli cena, pak jsou stříbrné náušnice pro děti rozhodně levnější variantou. Stříbro jakožto kov ovšem nemusí sedět úplně každému, co se týče citlivosti pokožky, a navíc se musí častěji čistit. Jsou ale stejně krásné jako zlaté náušničky a některým holčičkám sedí dokonce lépe.
A co větším holčičkám?
S většími dětmi můžete vybírat společně. Slečny Vám již samy povědí nebo ukážou, co se jim líbí. My Vás můžeme pouze naladit na luxusní kousky z našeho Zlatnictví Šperk. Třeba náušnice s perlou nebo větší náušnice na patent s klasickým zapínáním vzadu.
Náušnice dítěti nastřelit, nebo ucho propíchnout?
Dnes se většinou dětem ouška již nepropichují, i když to ještě někteří lékaři provádějí. Trvá déle, více bolí a hojení ranky bývá složitější. Naproti tomu nastřelení náušnic přímo do ouška je rychlejší a díky sterilním plastovým náušničkám i šetrnějším. Plastová náušnice je vstřelena pistolí přímo do ouška, dírku poté nikdo již nedráždí vkládáním náušnic. Minimálně 6 týdnů se pak ponechává plast z důvodu hojení, aby dírka nehnisala či neznítila se. Ouško se ošetřuje desinfekcí. Nastřelení ovšem oproti propíchnutí nebývá zcela zdarma, musí se zaplatit minimálně cena sterilních náušnic. Podmínkou pro nastřelení či propíchnutí náušnic u miminek a malých dětí bývá očkování, záleží ale vždy na konkrétní domluvě s lékařem.